Ski Vysočina

ZAKONČENÍ SEZÓNY 2013/2014 NA LEDOVCI

Rubrika Lyžařské výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 27. 03. 2014,   Přečteno 5031x
POZOR ZMĚNA TERMÍNU S OHLEDEM NA PŘÍZNIVĚJŠÍ POČASÍ >> 12.-14.duben 2014

Skol,

tímto jste všichni srdečně zváni na lyžovačku, kde se rozloučíme s ne úplně povedenou zimu. Myslím tím v českých luzích a hájích. Připravil jsem pro Vás víkendovou lyžovačku na Mölltalském ledovci v termínu 11.-13.duben 2014. V případě špatné předpovědi se akce posune o týden. Na ledovci panují stále ideální podmínky, aktuálně 420cm prachového sněhu. Korutany jsou vyhlášené jako nejslunější oblast našich jižních sousedů.

Termín akce: 11.-13.duben 2014 (pátek-neděle) Odjezd z Jihlavy v pátek odpoledne v cca 15.00. Plánovaný příjezd na ubytování 22.00. Sobota+ neděle lyžování (snowbording nevyjímaje), odjezd zpět do ČR v neděli odpoledne po skončení lyžování. Předpokládaný návrat o půlnoci.
Ubytování: se nachází v penzionu u města Winklern vzdáleném 18km od údolní stanice metra lyžařského areálu Möltaller Gletscher. Cesta mikrobusem trvá 25min. K dispozici bude apartmán pro 6 osob a jeden samostatný pokoj. Celkem 3x dvojlůžkový pokoj a 1x pokoj se dvěma oddělenými lůžky. U každého pokoje samostatná sprcha/WC. K apartmánu patří plně vybavená kuchyň. Sauna, wifi zdarma.
Volná místa: ANO 
Cena: 169EUR V této ceně je zahrnuta veškerá doprava, 2-denní skipas 2x ubytování v apartmánu. V ceně není zahrnuta strava a pojištění. Možnost objednání snídaně, cena 5EUR. 
Doprava: mikrobus VW CRAFTER 2.5Tdi
Nabídka ke stažení ve formátu pdf: bude doplněno

Kontakt:

Martin Štěpánek

soty@skivysocina.cz

+420 603 180 079

skype to: loudil 76

 
Popis střediska Möltaller Gletscher:
mapa střediska ZDE
Mölltalský ledovec je oproti jiným rakouským ledovcům poměrně malý, zato příjemně pestrý s rozličnými obtížnostmi tratí i off-piste terénem. Po přehledné ledovcové pláni z třítisícového vrcholu Schareck rolují široké červené a modré magistrály a jak ve sportovnější, tak mírné variantě stékají tratě ještě níže k přehradě Klühspies. Naproti hlavnímu ledovcovému svahu jezdí nová 4sedačky Alteck s 300m převýšením a příjemně strmou černou i červenou sjezdovkou. Hlavní, červeně značený sjezd ze stanice Eissee k metru je kromě dojezdu poměrně mírný a v horním úseku má lehce strmější a točivou černou variantu. Rychlou a pohodlnou dopravní páteř ledovcového areálu tvoří 6místná kabinka a na ni navazující krytá 6sedačka, tratě mimo ledovec obsluhují pomalejší sedačky. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Dolomity, Grossglockner i Dachstein, zato tu není úniku před nepříznivým počasím. Nejútulnějším úkrytem je horská chata Duisburger Hütte, která stojí v půli černé sjezdovky mířící do mezistanice, má příjemný dřevěný lokál i venkovní terasu a domácí kuchyni s rakouskými i korutanskými specialitami. Jediným přístupovým bodem je podzemní lanovka s kapacitou 220 osob v každém vagónu, která se za 8 minut prokouše z údolního parkoviště až pod ledovec. K údolní stanici metra s velkokapacitním parkovištěm vede relativně užší horská silnice s několika serpentinami z údolního městečka Flattach.

 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin