Ski Vysočina

Tour de France 2013

Rubrika Cyklistické výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 25. 07. 2013,   Přečteno 4892x TOUR de FRANCE 2013 

-vzdálenost z Jihlavy cca 1.500km 

-denní dávky: 40-200km

-ubytování: 3x **hotel se snídaní Le Thor (Provence)

                    4x **hotel se snídaní Albertville (Savojsko)

-cena pro rok 2013: 385 EUR,-

(doprava včetně dal.poplatků, 7x ubytování se snídaní, mapy)

-cena při plném využití kapacity (8 osob)

-v ceně není zahrnuta ostatní strava a pojištění

 

fotogalerie zde:

 

 pátek 12.7. <<  odjezd Jihlava - München - Geneve - Le Thor  >>

21:00 naložení bicyklů a zavazadel do připraveného mikrobusu v místě Vašeho bydliště nebo po domluvě na dohodnutém místě. Pro přepravu osob používáme klimatizované mikrobusy 8+1 VW Crafter a Ford Transit. Pro zkrácení času k dispozici PC-VIDEO-DVD pro sledování filmů či fotografií, možno i z Vašeho archivu. Odjezd v 21:00 směr Praha - München - Geneve - Grenoble - Le Thor. Cesta je dlouhá téměř 1.500km, doba strávená v mikrobusu bude více jak 15 hodin, předpokládaný příjezd na hotel ve městě Le Thor v sobotu po obědě. Stálá místa pro každého po celou cestu nejsou pevně stanovena.

 sobota 13.7. <<  Le Thor - Avignon - Mont Ventoux  >>

Po příjezdu a ubytování se v hotelu odpočinek po dlouhé cestě, volná zábava. Odpoledne možno zorganizovat  krátkou vyjížďku na kole po okolí, možno i na Mont Ventoux. Ve večerních hodinách po dohodě možnost návštěvy starobylého kulturního centra Provence, města Avignon.

 

neděle 14.7. <<  Le Thor - Mont Ventoux (1912m n.m.)  >>

Jedna z královských etap letošní Tour de France. Ráno odjezd buď mikrobusem nebo přímo od hotelu směr Bedoin (35km) a pak už jenom do kopce nahoru. Odpoledne průjezd pelotonu, jakmile bude silnice průjezdná, návrat zpět na hotel v sedle, nebo pouze k přistavenému mikrobusu a cesta zpět na hotel zrychleným přesunem.

 

   pondělí 15.7. <<  Sault - Gordes - Roussilon - Fontaine de V.  >>

Pohodová etapa Vás provede srdcem Provence. Nejprve vás mikrobus odveze do nejvýše položeného provensálského města Sault (55km), odtud již bude pokračovat kolmo, nejprve krátkým stoupáním k vstupní  bráně kaňonu Nesque, poté 20km sjezdem plným serpentýn po hraně tohoto méně známého kaňonu až do Villes sur Auzon. Odtud budete pokračovat mírně zvlněnou krajinou mezi vinicemi až do Venasque. Zde začíná menší vrchařská prémie a to překonání masivu Malého Luberonu. Přes Abbaye de Sénanque a Gordes přejedete až do vesničky Roussillon. Ta je proslavená především tím, že je celá vystavěná na ložisku okru a tato barva je typická pro celé městečko. Na závěr se ještě přesunete do Fontaine de Vaucluse případně až do L'Isle sur Sourgue. Odpoledne příjezd zpět na hotel, volná zábava.

   úterý 15.7. <<  Vaison la Romaine - Albertville  >>

Ráno po snídani se musí vyklidit hotel, protože tento den se budeme stěhovat na sever do Alp. Cestou, pokud bude vhodná příležitost, se můžeme zastavit ve Vaison La Romaine a shlédnout ostrý start 16.etapy. Po zprůjezdnění silnice možnost cca půldenního výšlapu okolo pohoří Dentellles de Montmirail. Odpoledne naložení kol a přejezd do 350km vzdáleného Albertville, kde strávíte druhou polovinu putování ve stopě Tour de France.

 středa 16.7. <<  Albertvile - Col du Galibier - Col d'lIseran  >>

Tento den je na pořadu Tour časovka, na Vás ale bude čekat jiná výzva. Zdolání obávaného sedla Col du Galibier (2.645m n.m.), případně bude-li někomu ještě málo, je možnost vyšlápnout si ještě na Col D I'Iseran, ležící o ještě o 100m výše. Doprovodný mikrobus bude v údolí po celý den k dispozici. Oba dva průsmyky lze absolvovat jako okruh s dojezdem na kole až k hotelu (cca 150km).

 

 čtvrtek 17.7. <<  Albertvile - Alpe d' Huez (1815m n.m.)  >>

Královská etapa zakončená výšlapem na obávaný Alpe d'Huez (1.815 m n.m.). Ráno se nejprve přesunete mikrobusem za Grenoble asi 100km. Odtud už se pojede ve stopě slavné Tour. Na tuto etapu je potřeba vyrazit zavčasu, jelikož budu velmi sledovaná a pro úspěšný výšlap bez množství pěších diváků je třeba ranního časného odjezdu z hotelu. Mikrobus bude po celou dobu k dispozici v údolí. Odpoledne po průjezdu pelotonu a vyhlášení výsledků sjezd zpět v autu a zrychlený přesun na hotel.

 pátek 18.7. <<  Albertvile - Col de la Madeleine (1993m n.m.)  >>

Další etapu, tentokráte již 19., bude mít možnost shlédnout na vrcholu průsmyku Col de la Madeleine, na který vyrazíte přímo z hotelu (na vrchol cca 45km) nebo budete přiblíženi mikrobusem k začátku stoupání (cca 20km). Průsmyk je na 84km etapy, bude to vyžadovat opět brzký start. Do sedla vyšlapete proti směru etapy. Po průjezdu pelotonu a zprůjezdnění silnice návrat zpět na hotel, volná zábava.

 sobota 19.7. <<  Albertvile - Annecy - Semnoz (1655m n.m.)  >>

Po snídaní vyklizení pokojů a odjezd mikrobusem do Annecy (50km). Zde volný program, kdo bude ještě chtít, může vyrazit shlédnout další etapu, tentokráte výšlap do Semnoz (1.655 m n.m.). Kdo bude se silami na štíru, může relaxovat u místního jezera. Odpoledne naložení a odjezd směr do ČR. Předpokládaný příjezd na Vysočinu v neděli ráno.

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin