Ski Vysočina

Tour de France 2010

Rubrika Cyklistické výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 28. 03. 2010,   Přečteno 5471xKe stažení ve formátu pdf včetně distančních map a převýšení zde:

http://rapidshare.com/files/377284452/Tour_de_France_SkiVysocina.cz.pdf

1. den  ►► odjezd  (1300km)                                                ◄

Naložení zavazadel a sportovního vybavení do připraveného mikrobusu. Bicykly budou převezeny na přívěsném vozíku v klasických cyklonosičích. Poté odjezd směr München-Zürrich-Ženeva-Lyon-Valence. Celková vzdálenost je 1300km a odhadovaný čas strávený na cestě více jak 16 hodin včetně přestávek, což představuje příjezd do cílového města druhý den v dopoledních hodinách. Během cesty k dispozici autokino, možnost promítání filmů, seriálů, videoklipů a jiných z mého archivu nebo z vlastních zdrojů. Přestávky během cesty dle domluvy, nebo standartně po třech hodinách.

2. den  ►► Bourg-les-Valence – Pont d’Arc(100km)

Po příjezdu do cílového města 11. etapy bude následovat hledání toho nejlepšího místa pro sledování záverečného spurtu této etapy. Dle inormací získaných z internetu jde o velmi tuhý boj mezi fanoušky a čekání na jednom místě se může protáhnout i na několik hodin. Po dojezdu pelotonu bude následovat přesun do kempu ve městeču Vallon-Pont d’Arc. Distance je 100km a tuto cestu již můžete absolvovat na kole, nebo se po dohodě může upravit vzdálenost dle potřeby a aktuální situace. V pozdně odpoledních hodinách příjezd do kempu, postavení stanů, odpočinek, volná zábava.

3. den  ►► Pont d’Arc - Aubignan (100km)                    ◄

Ráno můžete zahájit například rozplavbou v bazénu, který patří do vybavení kempinku. Po vydatné snídani se vydáte na 100km dlouhou etapu, která Vás nejprve zavede do jednoho z nejkrásnějších provensálských kaňonů – Ardeche. Oblast je známá i jeskyněmi s bohatou a jedinečně krásnou krápníkovou výzdobou. Nejznámější, Aven d'Orgnag, se může pochlubit označením "Grand site de France". Označení jí náleží oprávněně. Jeskyně, která byla objevena teprve na začátku minulého století je opravdu ohromná. Veřejnosti je přístupná obrovská prostora pod přírodním oknem ve stropě jeskyně. Mezi obřími krápníky dosahujícími několikametrových délek se dá sejít až do hloubky 120metrů pod povrchem, kde shlédnete světelně-hudební show. Výtah Vás poté vyveze zpět na povrch. Vstupné asi 10EUR. Symbolem a hlavním magnetem kaňonu je ale mohutný přírodní skalní most Pont d'Arc, klenoucí se přes řeku Ardeche. Prohlídky kaňonu z vyhlídkových plošin nad řekou během cesty stojí s určitostí za krátké zastávky během pohodového šlapání vápencovou krajinou s několika menšími stoupání a klesání. Nabízí se i možnost splutí celého úseku řeky na raftu nebo v kánoi, zabere to ale celý den, více jak 32km jedním z nejkrásnějších kaňonů celé Evropy. Ve střední části etapy na vás čeká nenáročná jízda údolím řeky Rhóny a po jednom z mála mostů přesunutí se na druhý břeh. Zde můžete navštívit antické divadlo ve městě Orange, na jihu Francie patří k nejlépe zachovalým římským divadlům. Divadlo stojící uprostřed městské zástavby je vysoké 36metrů a délka jeho zdí činí 103metry. Další známou památkou tohoto města je Vítězný sloup postavený v letech 10-25, patří k nejzají-mavějším příkladům vítězných sloupu postavených v římských provinciích za vlády císaře Augusta. Je vyzdoben reliefy připomínajícími dobu počátku naší éry. Nedaleko odtud se rozkládají i známé vinice Chateauneuf du Pape. Zde se můžete toulat mezi jednotlivými apelacemi, zastavit se, kde chcete, ochutnat výjimečné víno a pak si nějaké i koupit. To už bude zbývat jen pár kilometrů do cíle této etapy, městečka Aubignan, které leží na úpatí další skvostu Provence, majestátní hory Mont Ventoux, tyčící se do výše 1912m n.m. Blízkost hory poznáte zvlněným terénem. V odpoledních hodinách příjezd do kempu, postavení stanů, odpočinek, volná zábava.

4. den  ►► Mont Ventoux (21km) – Quillan (330km)

Ráno, po vydatné snídani, kterou si opět připravíte buď z vlastních zásob, nebo z místních zdrojů, Vás nejprve „na rozehřání“ bude čekat 16km, kdy se přesunete do vesnice Malaucene, výchozího bodu pro zdolání jedinečného výšlapu na vrchol hory Mont Ventoux (1912m n.m.) ze západní strany. Stoupání na tuto horu patří do skupiny extrémě těžkých, na vzdálenosti 21km nastoupáte přes 1500 výškových metrů, což je průměrné téměř 8% stoupání. Z vrcholu hory se Vám naskytné jedinečný 360° výhled na celou oblast Provence a Provensálských Alp. Po zaslouženém sjezdu příjezd zpět do kempu, příprava obědu, zabalení a naložení zavazadel a bicyklů. Odpoledne přejezd do dalšího kempu, který se nachází ve 300km vzdálenem Quillanu, již v podhůří Pyrenejí. Ten bude po následující dvě noci hlavní základnou.

5. den  ►► Quillan – Port de Pailhères a zpět(96km)

Vzhledem k situaci, kdy se trať každé etapy Tour de France uzavírá asi 4 hodiny před startem závodu, je nezbytné, aby byl budíček časně ráno a aby jste vyrazili na svých jednostopých ořích zdolat vysokohorský průsmyk Port de Pailhères co nejdříve. Snídani budete mít opět ve svých rukou. Na kole před Vámi bude 48km až na vrchol, z toho 15km ostrého stoupání. Celkový počet nastoupaných výškových metrů bude 1700, z toho 1200metrů při závěrečném 15-kilometrovém výšlapu do sedla. Jelikož budete stoupat po trase, po níž za pár hodin pojedou závodníci slavné tour 14.etapu, bude podél trati nespočet fanoušků, kteří vám budou fandit. Po zdolání vrcholu Vám nezbyte nic jiného, než si najít nějaké pěkné místo s výhledem a počkat na peloton, než projede. Silnice bude policií neprodyšně uzavřena. Dobu čekání Vám zkrátí několik stovek projíždějících reklamních alegorických vozů, ze kterých hostesky rozhazují fanouškům reklamní předměty. Po průjezdu pelotonu a až policie znovu otevře silnici, sjedete zpět do základního tábora do kempu ve městě Quillan. Odpoledne odpočinek, volná zábava.

6. den  ►► Quillan–Mauléon-Port de Balès-Lourdes ◄◄

Trošku hektický den se začne nejprve, jak už to tak bývá, časným ranním budíčkem. Bicykly už budou z předchozího dne naloženy a po rychlé snídani proběhne naložení zavazadel a co nejrychlejší přesun mikrobusem o 180km dále, co nejblíže k vesničce Mauléon-Barousse. Ta je vstupní bránou pro zdolání dalšího vysokohorského sedla jménem Port de Balès, kdy stoupání do tohoto průsmyku je součástí další, již 15. etapy cyklistického závodu Tour de France. Profil stoupání je 1150 výškových metrů na 17km distanci. Stejný průběh jako předchozí den bude mít i tento, fanoušci, čekání na peloton, atd… Po průjezdu pelotonu a až policie znovu otevře silnici, sjedete zpět k zaparkovanému mikrobusu, kde se naloží bicykly na vozík a proběhne další přesun do další kempu u města Lourdes, vzdálenost asi 90km. V tomto kempu by jste podle plánu měli strávit taktéž dvě noci. Odpoledne odpočinek, volná zábava.

7. den  ►► Col du Tourmalet (100km)                        ◄◄

Col du Tourmalet (2114m n.m.) je průsmyk v centrální části Pyrenejí, v departementu Midi-Pyrénées ve Francii. Název Tourmalet pochází z názvu místního druhu sýra. Západní část stoupání, která začíná v Luz-Saint-Sauveur, je dlouhá 19km. Převýšení je 1404m (to je průměrně 7,4% stoupání s maximem 10,2% poblíž vrcholu). Z druhé strany je začátek stoupání v Sainte-Marie-de-Campan, má délku 17,2km a převýšení 1268m (to je průměrně 7,4% stoupání s maximem 10,0%). Col du Tourmalet patří mezi nejčastější a nejobtížnější části cyklistického závodu Tour de France. Od roku 1947 se jel závod přes Tourmalet 47krát. Ranní budíček vás opět nemine, na výběr budete mít možnost, z které strany budete chtít stoupání zdolat. Z kempu je průsmyk z obou stran stejně daleko–50km. Možnou volbou je i zdolání sedla z jedné strany a navrácení zpět do kempu druhou stranou, nebo obráceně. Po návrat do kempu zasloužený odpočinek, volná zábava. Navečer proběhne naložení bicyklů na přívěsný vozík.

8. den  ►►  Lourdes-letiště Pau-Londýn-Brno            ◄◄

Ráno po zabalení a naložení všech zavazadel budete přesunuti mikrobusem na letiště Pau, vzdáleného 60km. Na letišti musíte být alespoň 90min. před odletem, odjezd z kempu nejpozději v 7:30. Odlet letadla na lince Pau-London 10:05, přílet 10:50. Zde počkáte a přestoupíte na let London-Brno, odlet 13:40, přílet do Brna 16:40. Všechny udávané čase jsou místní (Londýn je jiné časové pásmo). Bicykly a zavazadla přivezu po návratu do ČR, pravděpodobně druhý den navečer.

Cenová kalkulace při využití plné kapacity (8 cyklistů)

Doprava (předpoklad 4500km)  5.100,-
Poplatky na francouzských dálnicích     350,-
6x ubytování v kempu  1.500,-
Zpáteční letenka Pau-Londýn a Londýn-Brno  1.350,-
CELKEM  8.300,-

Máte-li zájem zúčastnit se tohoto výletu, napište na soty@skivysocina.cz nebo zavolejte na +420 603 180 079, velice rád Vám sdělím podrobnosti o tomto výletu.

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin