Ski Vysočina

Lyžařský letecký výlet, Livigno, Itálie

Rubrika Lyžařské výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 05. 11. 2014,   Přečteno 2520x
  Skol, druhá nabídka ne letecký lyžařský výlet směřuje tentokráte do italského Livigna. 

Termín akce: 17.-23.leden 2015 /sobota-pátek/. Odlet z Prahy v sobotu po obědě. Po příletu na Vás již bude čekat mikrobus, který Vás odveze do střediska. Odlet zpět do ČR v pátek navečer (19:30). Zvolením odletu v takto pozdních hodinách bude i pátek plnohodnotným lyžařským dnem. Na letiště budete opět dopraveni mikrobusem.

Ubytování: zatím v řešení. Ubytovacích kapacit je v Livignu nepřeberné množství. Jednalo by se o apartmán pro 8 osob se čtyřmi oddělenými ložnicemi a společnou kuchyní. Pokud se nezvolí jinak.

Cena: od 425 EUR (cca 11.900Kč) V této ceně je zahrnuta doprava z letiště do střediska a zpět, 6x ubytování, 6-denní skipas platný pro celý areál a zpáteční letenka s odletem z Prahy. V ceně není zahrnuto pojištění, strava a doprava na letiště Praha. Cena není konečná, jelikož ceny letenek se mění každým dnem, tu směrem dolu a tu směrem nahoru. Cena platí při plném využití kapacity mikrobusu/apartmánu, tedy 8 osob.

Zavazadla: veškerá zavazadla jsou přepravována pozemní cestou. Do letadla se nastupuje pouze s příručním zavazadlem a svačinou v kapse, pokud nebude určeno jinak. Zavazadla se nakládají den před odletem nebo po dohodě i jiný den. Nákladová místa jsou Brno, Vysočina, Praha, Č.Budějovice a případně místa podél trasy Brno-Praha-Dolní Dvořiště.
Doprava: mikrobus VW CRAFTER 2.5Tdi
Homepage střediska: www.livigno.eu
Ceny skipasů: www.livigno.eu 
Skimapa areálu: <<ZDE>>
Popis střediska Livigno :
Příjemné horské městečko Livigno s bezcelní zónou (levné pohonné hmoty, alkohol) je obklopeno bezlesými svahy s relativně strmými červenými tratěmi s převýšením až 900 m. Jejich šíře je přitom ohromná, snad nejširší myslitelná. Sněhová jistota je dík nadmořské výšce i většinovému zasněžování nadprůměrná, a to až do konce dubna. Ze severu je příjezd do Livigna komplikován jednosměrným soukromým tunelem Munt la Schera. Největší plocha sjezdovek Livigna náleží východnímu hřebeni s vrcholem Vetta Blesaccia (2 796 m), kam míří z obou konců Livigna kabinkové a výše pak expresní sedačkové lanovky. Nejprudší sjezdovky spadají podél kabinkové lanovky Carosello. Jsou štědré šířkou i sklonem, čímž si říkají o delší carvingové oblouky. Z vrcholu Blesaccia jsou z opačné strany přejezdovou cestou připojeny mírnější, ale rovněž královsky široké dálnice s krytými 4sedačkami. Na strmosti tratě přidají až v nižších, zalesněných partiích při sjezdu do Livigna. Menší, ale celkově sportovnější areál Mottolino spojuje s Livignem 12místná gondola. Na nejvyšší vrchol Monte della Neve odtud po hřebeni pokračuje stará a pomalá 2sedačka, pod níž se vlní plochá modrá sjezdovka, nepříliš vhodná pro opakované sjíždění. Zato tratě spadající z hřebene převážně holým svahem směrem k Livignu jsou špičkové. Největší porci spletitých sjezdovek obsluhují krytá 4- a 6sedačka a vesměs se jedná o rychlé červené až černé tratě, členitá černá pak pokračuje od spodní stanice 6sedačky až do města. Ideální „rozlyžovací“, široká a mírnější červená sjezdovka míří z Mottolina do průsmyku Trepalle. Podél kabinkové lanovky do Livigna stéká širokánská a oblíbená červená sjezdovka. Cvičné terény mají své místo v hojném počtu zejména podél pěší zóny a dále pak na celém úpatí Carosella. Livigno je díky nadmořské výšce (městečko v 1 815 m n. m.) obvykle sněhově bezproblémové od začátku prosince až do konce dubna, přesto závislé na přívalech sněhu z nevyzpytatelných jižních směrů. Zhruba dvě třetiny tratí pojišťují sněžná děla. V samotném městečku, dlouze roztaženém podél silnice, je velké množství apartmánů v pěší vzdálenosti od přibližovacích lanovek. Nově je zde i akvapark Aquagranda s wellness areálem. Celé město pak v častých intervalech pročesávají tři linky skibusů.
Zdroj: www.snow.cz

Kontakt:

Martin Štěpánek

soty@skivysocina.cz

+420 603 180 079

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin