Ski Vysočina

Korutanský trojboj, 1.-4.března 2014

Rubrika Lyžařské výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 10. 01. 2014,   Přečteno 2787x
tímto Vás zvu na báječnou lyžovačku (snowboardy nevyjímaje), během které budete mít možnost navštívit, pro někoho neznámá, ale špičková tři střediska ležící na území rakouských Korutan. Mimochodem zde momentálně panují nejlepší sněhové podmínky z celého Rakouska. Korutany jsou vyhlášené jako nejslunější oblast našich jižních sousedů, což dokládají statistiky slunečních dnů zmíněných středisek.

Termín akce: 1.-4.březen 2014 (sobota-úterý) Odjezd z Jihlavy v sobotu časně ráno, odjezd zpět do ČR v úterý odpoledne po skončení lyžování.
Ubytování: se nachází v penzionu u města Winklern, které je napůl cesty mezi středisky Heiligenblut a Möltaller Gletscher. K dispozici bude apartmán pro 6 osob a jeden samostatný pokoj. Celkem 3x dvojlůžkový pokoj a 1x pokoj se dvěma oddělenými lůžky. U každého pokoje samostatná sprcha/WC. K apartmánu patří plně vybavená kuchyň.
Volná místa: ANO, aktuálně 1
Cena: 290EUR V této ceně je zahrnuta veškerá doprava, 4-denní skipas platný pro všechna střediska a 3x ubytování v apartmánu. V ceně není zahrnuta strava a pojištění.
Doprava: mikrobus VW CRAFTER 2.5Tdi
Nabídka ke stažení ve formátu pdf ZDE .

Kontakt:

Martin Štěpánek

soty@skivysocina.cz

+420 603 180 079

skype to: loudil 76

 
 
Popis střediska Nassfeld: (sobota+úterý)
mapa střediska ZDE
Největší lyžařské vysokohorské středisko Korutan se nachází nedaleko rakousko-italských hranic. Přestože nenabízí třítisícové vrcholy alpských velikánů, je jeho poloha natolik specifická, že si určitě získá přízeň lyžařů bez ohledu na jejich zkušenosti nebo věk. K pozoruhodnostem, i když si to málokdo z návštěvníků uvědomuje, patří také charakteristika počasí, které je zčásti typicky "alpské", a tedy poměrně bohaté na sněhovou nadílku, ale také dostatečně italské, aby nechyběla azurová obloha a dostatek sluníčka (196 slunečných dní v roce). V současné době patří mezi nejmodernější v celém Rakousku především díky nejdelší kabinové lanovce v Alpách - Millenium Express. Ta vás rychle a bezpečně přenese za 17 minut celých 7,6 km od parkoviště rovnou do Skiareny. „Sonnenalpe Nassfeld“, nebo-li Skiarena si vás okamžitě získá nejen komfortem lyžování, a to nejen na lyžích, ale pochopitelně i na snowboardu, desítkami běžkařských tratí nebo možností neobvyklé procházky na sněžnicích. K dispozici vám bude 29 moderních vleků a lanovek a 9 uzavřených kabinkových lanovek, s přepravní kapacitou 39.000 osob za hodinu! Žádné čekání u výtahů, zde si lyžování můžete opravdu užít. Stejně tak vás okouzlí přes 110km upravovaných sjezdovek všech druhů obtížnosti v nadmořské výšce od 600 - 2.000 metrů (lehké 30km, střední 60km, náročné 20km). Nejdelší sjezdová trať se jmenuje Carnia, má délku 7,6 kilometru a její třetina je v noci osvětlena. To jí zaručuje pozici jedné z nejdelších uměle osvětlených sjezdovek v Evropě! Právě své poloze vděčí Skiarena Nassfeld za téměř stoprocentní záruku sněhu od prosince až do dubna.  Není to jen zásluhou přírody, ale svoji roli zde hraje také důmyslný systém zasněžování, který využívá možnosti čerpání vody z vysoko položených horských jezer.
 
Popis střediska Heiligenblut: (neděle)
mapa střediska ZDE
Heiligenblut je malé, vysokohorské středisko, kde se do každého pohledu snaží vpašovat nejvyšší hora Grossglockner. Samotná vesnička s útlým kostelíkem je velmi malebná a k tomu s pestrým, středně náročným lyžařským areálem rozloženým na velké ploše jižně orientovaných, mohutných a středně strmě skloněných svahů Schareck a Hochfleiss. Terénního prostoru je víc než dost – co nevyplňují trasy značených sjezdovek, využijí freerideři. Hlavní tratě jsou nadprůměrně dlouhé a učebnicově červené, sbíhající po spádnici přímo dolů – jsou přitom přehledné a jen jemně proměnlivé. Obsáhnou je kabinkové lanovky nebo krytá sedačka, vleky jsou až na výjimky jen doplňkem přepravního parku. Ojedinělé je spojení mezi hlavní lyžařskou lokalitou pod Schareckem a vedlejší pod Hochfleissem, které zajišťuje tunelová lanovka s pendlujícími shluky kabinek.
 
Popis střediska Möltaller Gletscher: (pondělí)
mapa střediska ZDE
Mölltalský ledovec je oproti jiným rakouským ledovcům poměrně malý, zato příjemně pestrý s rozličnými obtížnostmi tratí i off-piste terénem. Po přehledné ledovcové pláni z třítisícového vrcholu Schareck rolují široké červené a modré magistrály a jak ve sportovnější, tak mírné variantě stékají tratě ještě níže k přehradě Klühspies. Naproti hlavnímu ledovcovému svahu jezdí nová 4sedačky Alteck s 300m převýšením a příjemně strmou černou i červenou sjezdovkou. Hlavní, červeně značený sjezd ze stanice Eissee k metru je kromě dojezdu poměrně mírný a v horním úseku má lehce strmější a točivou černou variantu. Rychlou a pohodlnou dopravní páteř ledovcového areálu tvoří 6místná kabinka a na ni navazující krytá 6sedačka, tratě mimo ledovec obsluhují pomalejší sedačky. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Dolomity, Grossglockner i Dachstein, zato tu není úniku před nepříznivým počasím. Nejútulnějším úkrytem je horská chata Duisburger Hütte, která stojí v půli černé sjezdovky mířící do mezistanice, má příjemný dřevěný lokál i venkovní terasu a domácí kuchyni s rakouskými i korutanskými specialitami.
Jediným přístupovým bodem je podzemní lanovka s kapacitou 220 osob v každém vagónu, která se za 8 minut prokouše z údolního parkoviště až pod ledovec. K údolní stanici metra s velkokapacitním parkovištěm vede relativně užší horská silnice s několika serpentinami z údolního městečka Flattach.

 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin