Ski Vysočina

Giro d' Italia 2011

Rubrika Cyklistické výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 12. 03. 2011,   Přečteno 6859xGIRO D'ITALIA

Giro d‘Italia druhý nejstarší a nejtěžší cyklistický etapový závod založený v roce 1909. Délka 2 500 - 4 000 km v 10 - 22 etapách. Vedoucí závodník celkového pořadí nosí růžový trikot (maglia rosa). Podobně jako u jeho protějšku, žlutého trikotu z Tour de France, je i zde prapůvod v barvě papíru pořadatele - deníku Gazzetta dello Sport. Třem závodníkům v minulosti se podařilo vyhrát Giro pětkrát. Byli to Alfredo Binda, Fausto Coppi a Eddy Merckx. Nejvíc etapových vítězství dokázal v letech 19892003 nasbírat Mario Cipollini - celkem projel jako první cílem 42x.

-vzdálenost z Jihlavy: 550km

-čas jízdy mikrobusem: 7 hodin

-ubytování: 4x v penzionu se snídaní

-5. denní výlet (4 dny na kole)

-cena pro rok 2011: 4.275,- (doprava, 4x ubytování, 4x snídaně)

-cena při plném využití kapacity (8 osob)

-v ceně není zahrnuta ostatní strava a pojištění

    

1.den   středa   <<  odjezd  Jihlava - Salzburg - Lienz  (550km)  >>  

Ve 12:00 nebo po vzájemné dohodě naložení všech zavazadel do připraveného mikrobusu v místě Vašeho bydliště nebo po dohodě. Rychlejší varianta je naložení zavazadel a bicyklů na jednom místě s předstihem, poté už jen přisednou všichni účastníci na domluvených místech. Pro přepravu osob používáme klimatizovaný mikrobus VW Crafter 8+1. Pro zkrácení času je k dispozici TV-VIDEO-DVD pro sledování filmů či fotografií, možno i z Vašeho archivu. Cesta do města Lienz je dlouhá 550km, dobu strávenou na cestě odhaduji na 7 hodin včetně přestávek. Předpokládaný příjezd okolo 21 hodiny. Po příjezdu volný program.

2.den   čtvrtek   <<  Toblach - Lienz  (50km)  >>  

Po vydatné snídani budete nejprve přesunuti mikrobusem do Tobblachu, odtud po Drávské cyklostezce zpět do Lienze již na kolech (z kopce). Po dohodě možno prodloužit trasu až z Brixenu. Trasa Brixen-Tobblach je do kopce (650 výškových metrů). Po příjezdu volný program.

3.den   pátek   <<  Lienz - Grossgloeckner  (60km)  >>  

Po vydatné snídani budete nejprve po dohodě přesunuti mikrobusem do Heiligenblutu, odtud stoupání po jižní straně Grossgloecknerhochalpenstrasse až k chatě Franz Josef Höhe (převýšení cca 1.800m). Zde čekání na závodníky Gira. Po průjezdu pelotonu sjezd zpět do Heiligenblutu a dále mikrobusem zpěz na ubytování. Po příjezdu volný program.

4.den   sobota   <<  Lienz - Monte Zoncolan  (50km)  >>  

Po vydatné snídani proběhne nejprve přesun mikrobusem do italského Ovara (85km), odtud stoupání na jeden z nejtěžších a mezi cyklistickou komunitou obávaný kopec Monte Zoncolan. Po výšlapu opět čekání na průjezd pelotonu, poté sjezd zpět k mikrobusu. Naložení bicyklů a v odpoledních hodinách odjezd zpět na ubytování. Po příjezdu volný program.

5.den   neděle   <<  Lienz - Jihlava  (550km)  >>  

Poslední den si po dohodě můžete zpříjemnit nějakým výšlapem během zpáteční cesty domů. Nabízí se severní strana Grossgloeckneru, výšlap na Orlí hnízdo, nebo lehká vyjíždka v oblasti Salzkammergut. Příjezd na Vysočinu v odpoledních hodinách.

 

Fotogalerie z výletu zde:

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin