Ski Vysočina

Enžská cyklostezka

Rubrika Cyklistické výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 01. 06. 2008,   Přečteno 8527x 

Ennsradweg (Enžská cyklostezka)

-vzdálenost z Jihlavy na start: 450km

-vzdálenost do Jihlavy z cíle: 250km 

-denní dávky: 70-100km

-výškové převýšení: 900m 

-celková distance: 320km

-ubytování: 4x kemping

-5-ti denní výlet (4 dny na kole)

-cena pro rok 2011: 2.700,-  (doprava, 4x ubytování, mapy)

-cena při plném využití kapacity (8 osob)

-v ceně není zahrnuta strava a pojištění

       VARIANTA 5 DNÍ        

 1. den <<  odjezd  >>

V 13:00 naložení bicyklů a všech zavazadel do připraveného mikrobusu v místě Vašeho bydliště nebo po dohodě. Rychlejší varianta je naložení na jednom místě s předstihem, poté už jen přisednou všichni účastníci na domluvených místech. Pro přepravu osob používáme klimatizovaný mikrobus VW Crafter 8+1. Pro zkrácení času je k dispozici TV-VIDEO-DVD pro sledování filmů či fotografií, možno i z Vašeho archivu. Předpokládaný odjezd ve 14:00 směr Č.Budějovice - Linz - Liezen - Irdning. Cesta je dlouhá 380km, doba strávená na cestě asi 6 hodin včetně přestávek. Stálá místa pro každého po celou cestu nejsou pevně stanovena. Jelikož se jedná o variantu „kemping“, nezbude Vám po příjezdu nic jiného, než si připravit bydlení. Z domova již určitě budete mít stavbu stanu natrénovanou. V tomto kempu strávíte následující dvě noci. Navečer posezení u skleničky, volná zábava. 

2. den <<  Flachau - Radstadt - Schladming - Irdning (100km)  >>

07:30 budíček. Po vydatné snídani nejprve budeme ještě asi 90 minut pokračovat mikrobusem dále proti proudu řeky Enns až téměř k jejímu prameni u chaty Gasthofalm (1200m n.m.), kde tato cyklostezka má i svůj oficiální začátek. Je to zároveň i nejvyše položené místo Vašeho kolování. Odtud už budete pokračovat kolmo zpět do údolí podél řeky přes známé lyžařské střediska Flachau, Radstadt, Reiteralm, Schladming až do městečka Irdning, kde již na Vás bude u jezera Putterer See čekat postavený stan z předešlé noci. I když se jedná o 100km dlouhou etapu, není třeba se bát, protože se na této vzdálenosti propadnete o více jak 500 výškových metrů. Za velmi příznivého počasí je možnost nechat se vyvézt lanovkou na ledovec Dachstein-Krippenstein (2996m), nebo na protější vrch Planai (1895m). Na tento vrchol se můžete nechat vyvézt i s bicyklem (12€) a cestu dolů absolovat více jak sedmikilometrovým sjezdem na kole, který je vhodný pouze pro horská kola nebo s trekovým kolem při zvýšené opatrnosti. Po příjezdu volná zábava, možnost koupání se v jezeru, které je součástí kempu.

3. den <<  Irdning - Liezen - Admont - Hieflau - Mooslandl (85km) >>

10:00 start druhé etapy. Tento den bude v plánu 80 kilometrová trasa, která Vás provede řes města Liezen, Admont, soutěskou Gesäuse, Hieflau až do vesnice Mooslandl, která se stane dalším Vaším dočasným domovem. Mikrobus, jako obvykle, zkopíruje aktuální cyklotrasu a bude skýtat útočiště pro ty, pro které únava bude až příliš silná. Největší zážitkem tohoto dne bude projetí těsné soutěsky Gesäuse, jejíž vrcholy skal Vás neustále budou přitahovat. Jde o fascinující přírodní útvar a je velkým zážitkem jím projíždět právě na kole. Soutěska Gesäuse měří 17km a silnice vede vysoko nad pravým břehem řeky, která zde na krátkém úseku klesá o 130 výškových metrů. Po příjezdu do kempu volná zábava, opět možnost koupání, od 18.00 zdarma na koupališti v těsné blízkosti kempu.

4. den <<  Mooslandl - Altenmarkt - Reichraming - Steyr (85km)  >>

10:00 start etapy. Další den zahájíte po 20km dlouhém úseku na zahřátí výšlapem (možno i tlačmo) na horu Mooshöhe (845m), odkud se spustíte po 27kilometrů dlouhé bývalé těžařské železnici skrze tunely osvětlené za pomoci solární energie až do obce Reichraming, kde se opět napojíte na Enžskou cyklostezku. Po ní budete pokračovat až do 31km vzdáleného města Steyr, cíle dnešní etapy. Zde stojí za návštěvu překrásné náměstí. Odpoledne odpočinek, volná zábava.

5. den <<  Steyr - Enns - Mauthausen - odjezd (40km+250km)  >>

10:00 start poslední etapy. Den můžete zahájit prohlídkou města. Poté již před Vámi bude zbývat pouze 30km, než se řeka Enns ztratí v Dunaji. Den můžete zakončit buď prohlídkou koncentračního táboru Mauthausen, návštěvou třetího největšího rakouského města Linz, nebo jednoduše pokračovat dále podél Dunaje do té doby, než Vás to přestane bavit. Za příznivého počasí možnost koupání na přírodním koupališti nedaleko Lince. V odpoledních hodinách naložení zavazadel a bicyklů, odjezd přes Linz a Č.Budějovice zpět do Jihlavy. Předpokládaný návrat okolo deváté hodiny odpolední, záleží na času odjezdu.

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin