Ski Vysočina

LETECKY NA LYŽE

Rubrika Skryté články,   Vydáno 22. 11. 2018,   Přečteno 1881x

LETECKY  NA  LYŽE?    .......  ŽÁDNÝ  PROBLÉM

organizováním letecké přepravy nejenom za zimními radovánkami se zabývám už více jak deset let. První účastníci letěli pod mojí organizací na lyže už v roce 2010, cykloturisté dokonce ještě o dva roky dříve. Rybářské partie do Norska létají pravidelně od roku 2013. Naskytne-li se možnost, tak se snažím účastníkům mnou pořádaných akcí nabídnout jako alternativu leteckou přepravu. Z logistického pohledu to ne vždy ale jde uskutečnit. Z mé strany se jedná z části o komerční akci. Rozdělím-li lyžařský letecký výlet na 4 části < letenka, ubytování, skipas, doprava >, tak moje komerční část se týká dopravy. Podnikám v oboru přepravy osob mikrobusy a minibusy. Ostatní položky zařizuji také, ale bez nároku na provizi. Jednoduše řečeno, za co se nakoupí, za to se i prodá.    ODKUD / KAM / LETENKY

Nejdůležitější položka při volbě letecké přepravy na lyže. Aby alespoň trochu měla volba letadla smysl, musí se letiště nacházet v blízké vzdálenosti od lyžařského střediska. Platí to i obráceně, volba resortu by měla být závislá na poloze letiště. Odletová města z ČR a blízkého okolí jsou Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Vídeň, Katowice. Kdo bydlí u těchto měst nebo přímo v nich, tak má nespornou výhodu oproti obyvatelům např. Č.Budějovic.

A kam to létá? Rakousko a Německo ze seznamu úplně vynechávám.

Italská dostupná letiště jsou Benátky pro oblast Dolomiti, Milano Bergamo pro oblasti Dolomiti, Adamello a Valtellina a v neposlední řadě Milano Malpenza pro oblasti Valtellina, Piemonte.

ITÁLIE, letiště Benátky: Dolomiti Superski (180km), San Martino di Castrozza (140km), Cortina d'Ampezzo (150km), Val di Fiemme (170km)

ITÁLIE, letiště Milano Bergamo: Dolomiti Superski (270km), Livigno (200km), Madonna di Campiglio (180km), Aprica (120km), Madesimo (125km), Passo Tonale (130km)

ITÁLIE, letiště Milano Malpenza: Livigno (250km), Sestriere Via Lattea (230km), Cervinia Matterhorn (185km), Monterosa (160km)

  Díky nízkonákladovým leteckým dopravcům lze z italských letišť připravit výlet i do blízkého Švýcarska. A ve spojení s akčními balíčky vybraných středisek lze připravit i do této pro nás velmi drahé země nabídku, která je mnohdy finančně srovnatelná s okolními zeměmi. Pravidelně

ŠVÝCARSKO, letiště Milano Bergamo: Sankt Moritz (150km), Samnaun (250km), Savognin (180km)

ŠVÝCARSKO, letiště Milano Malpenza: Saas Fee (140km), Bettmeralp (115km), Leukerbad (150km), Verbier (175km), Davos (240km)

ŠVÝCARSKO, letiště Basel: Davos (240km), Jungfrau Region (175km), Adelboden (170km), Crans Montana (220km)

  Poslední alpskou zemí je Francie. Bohužel v poslední době chybí přímé spojení z Prahy do Země galského kohouta. Nejbližší dostupná letiště jsou tak parodoxně ta švýcarská, Basel případně Ženeva. Druhé jmenované je obsluhováno pouze z Vídně, což může být dobrá zpráva pro moravskou lyžařskou enklávu. Za jistých okolností lze využit i letiště Milano Malpenza, ale je nutné počítat z přejezdem více jak 350km. Na druhou stranu ale i přesto je to velké uspoření času a nepohodlí na dlouhé cestě do francouzských středisek pozemní cestou.

FRANCIE, letiště Ženeva (odlet Praha): Tignes (180km), Tři údolí (150km), Les 2 Alpes (210km), Portes du Soleil (130km), Vars Risoul (320km)

I do vzdáleného Bulharska lze připravit lyžovačku. Odletová města se ale nachází v Německu (Berlín, Nürnberg). Vyšší nároky na dopravu se kompenzují nižšími cenami ve středisku oproti zavedeným alpským velikánům. Vzdálenost z letiště Sofia do největšího bulharského střediska Bansko je 180km.

 

 

DOPRAVA / PŘEPRAVA ZAVAZADEL / TRANSFER V ZAHRANIČÍ

Jak jsem již zmiňoval, tato činost je mojí hlavní pracovní náplní, spolehlivá a bezpečná přeprava osob a zavazadel. Pro přepravu využívám mikrobusy s kapacitou 8+1 a minibus v provedení 20+1. Více o vozovém parku ZDE. Přeprava zavazadel, výstroje a výzbroje do cílového místa probíhá výhradně pozemní cestou v časovém předstihu, do letadla nastupujte bez odbavení zavazadel pouze "se svačinou v kapse". Na letišti již čeká připravené vozidlo s již naloženými zavazadly a následuje přesun do střediska. Největší úskalí při organizaci této akce je však jejich nakládka a vykládka v Česku. U zájemců žijících v Brně, Praze, Plzni, Č.Budějovicích, na Vysočině a na trasách dálnic D1 a D5 s naložením zavazadel v časovém předstihu není problém. Horší situace je s ostatními lokacemi, ale vše je řešitelné. Vždy se najde nějaká možnost, jak přiblížit zavazadla na Vysočinu, do některého z definovaných měst nebo někam k trase. A pokud se vyskytne více zájemců z jednoho místa mimo trasu, třeba z Ostravy, tak pak není žádný problém pro zavazadla extra přijet a po skončení akce zase odvézt. Po dohodě s klienty zajišťuji i transfer osob na odletové letiště dalším mikrobusem. Množství zavazadel a počet lyží / snowboardů není většinou omezen. Pokud to situace vyžaduje, tak i v lyžařském areálu funguji jako skibus, to znamená ráno odvoz k lanovce a odpoledne zpět na ubytování.

     

 

UBYTOVÁNÍ / SKIPASY / CENA

Volba ubytování je na dohodě všech účastníků. Buď si zařizují individuálně, nebo dostanu za úkol vyhledat vhodný typ podle zadaných parametrů. Většinou se jedná o standartně zařízené apartmány, penziony se snídaní, pro větší skupiny poptávám i celé objekty. Pokud je dostatečný počet lyžařů/snowboardistů, tak se snažím skipasy zajišťovat hromadným nákupem, čímž v některých střediscích lze dosáhnout na množstevní slevu. A na závěr to, co všechny nejvíce zajímá,  a to je cena. Níže výsečový graf průměrné celkové ceny lyžařského výletu.


 

 

AKTUÁLNÍ LYŽAŘSKÉ LETECKÉ VÝLETY V SEZÓNĚ 2018/2019

               

9.-14.prosinec 2018  Sankt Moritz / Švýcarsko obsazeno
14.-18.prosinec 2018 Sankt Moritz / Švýcarsko obsazeno
18.-26.leden 2019 Dolomiti, Sella Ronda / Itálie
obsazeno
mezi 10.-23.březen 2019 Via Lattea? Cervinia? / ITÁLIE v přípravě

 

A NA ZÁVĚR KONTAKT

 Pokud jste dočetli až k těmto řádkům, tak už zbývá jediné. Kontaktovat mě, protože určitě chcete na hory letět. Jsem k zastihnutí na telefonu, whatsappu, messengeru, viberu, facebooku, e-mailu a pokud zrovna neřídím, velice rád Vám zodpovím všechny Vaše otázky.

          +420 603 180 079

 e-mail: soty@skivysocina.cz

 

 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin