Ski Vysočina

Norsko rybolov

Rubrika Poznávací výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 06. 06. 2016,   Přečteno 3164x 

Již několik let připravuji a zajišťuji pro jednu fajnou partu milovníků ryb mořský rybolov v revíru Roan-Hongsand, v kraji Sør-Trøndelag. Rybářská osada Nesvalen se nachází 140km severozápadně od Trondheimu. Vzdálenost z Vysočiny je pak více než 2.200km. Tímto bych program, který jsme během let neustále zdokonalovali, chtěl nabídnout i Vám, dalším případným zájemcům. Ideálni velikost skupiny je 8 rybářů, případně lze skupinu sestavit z více jednotlivců či menších skupinek.   

 
UBYTOVÁNÍ:
Plně zařízená rybářská chata pro 8 rybářů (tzv. rorbu), částí terasy nacházející se nad mořem. Rozměry chaty cca 6 x 9 m. Přízemí: 1x dvojlůžkový pokoj s oddělenými lůžky, technická místnost s mrazícím boxem 400l, společné sociální zařízení (1x WC, 1x sprchový kout), předsíň, kuchyňka spojená s jídelním koutem a obývacím pokojem. Kolem poloviny chaty prostorná terasa s výhledem na moře. V patře se nachází tři dvojlůžkové pokoje s oddělenými lůžky. Kuchyň je standartně vybavená: mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, varná konvice, domácí pekárna, el. 4-plotýnkový vařič, nádobí. Dále k dispozici SAT-TV, možnost připojení ext. disku, WI-FI. Vytápění chaty je elektrické Nutné vlastní povlečení. Závěrečný úklid provádí sami účastníci.
 
 

DOPRAVA:
  Nabízím tři varianty přepravy osob a veškerého vybavení. Pro vlastní přepravu používám velkoprostorový mikrobus VW Crafter, s ložnou plochou za sedadly více jak 2.4m. Více o vozidle ZDE.

 

1. PŘEPRAVA MIKROBUSEM TAM I ZPĚT - základní verze, při které absolvujte více jak 4.400km pozemní cestou. Při výběru této varianty je nutno počítat, že cesta jedním směrem trvá více jak 36 hodin, což je v celkovém součtu dní včetně vlastního pobytu (při variantě týden) více jak 10 dní. Účastníci jsou naloženi v místě svého bydliště nebo po dohodě na smluveném místě a tam také po skončení akce vyloženi.

 

2. LETECKÁ PŘEPRAVA DO NORSKA A MIKROBUSEM ZPĚT - nejvíce rozšířená varianta. Výběr vlastního termínu přímo závisí na nabídce spojení letecké společnosti na trase Praha-Oslo. Nejčastěji využívám linky, která odlétá z Prahy ve 21:55 a o půlnoci přistává v Oslu. Tam už na účastníky čeká mikrobus, který vyjel z ČR s předstihem dvou dnů a poté už absolvujete pouze noční přejezd mikrobusem 600km do cílové destinace s očekávaným příjezdem v 10:00 ráno. Naložení zavazadel a vybavení tak probíhá vždy 2-3 dny před vlastním odletem do Norska. Zpáteční cesa do ČR trvá avízovaných 36 hodin.

 

3. LETECKÁ PŘEPRAVA DO NORSKA TAM I ZPĚT - díky levným letenkám stále se rozšiřující varianta. Výběr vlastního termínu opět přímo závisí na nabídce spojení letecké společnosti, tentokrát ale na obou trasách. Při přesunu do Norska platí předchozí varianta. Zpáteční trasa je opět jen na letiště Oslo. Změnou oproti letu do Norska je však skutečnost, že budete cestovat i se zavazadlem, které v tomto případě bude nahrazovat polystyrénový box s Vašimi úlovky důkladně zabalený v potravinářské fólii. Podle zájmu účastníků mohu zajistit i transfer na/z letiště Praha dalším mikrobusem.

 
LODĚ:
  k dispozici několik druhů a konstrukcí s délkou cca 6m a obsazeností pro až 4 rybáře. Všechny jsou vybaveny naftovým, v drivé většině 2-válcovým motorem. Cestovní rychlost 10.5-13.5 km/h, pouze dvě rychlosti, dopředu a dozadu. Jsou vybaveny mechanickým kormidlem, elektrickým startováním, držáky na pruty, dvě lodě jsou kajutové.  


 

ZÁKLADNÍ CENA:  10.500Kč 
V ceně zahrnuto:

- komplexní doprava tam/zpět včetně trajektů a norského silničního mýta

- 7x ubytování v rybářské chatě

- zapůjčení 2ks lodí (každá pro 4 rybáře) včetně pohonných hmot 

V ceně není zahrnuto: pojištění, strava, rybářská výzbroj a výstroj, letenky

 

LETENKY - samozřejmě platí pravidlo čím dříve se nakoupí, tím jsou levnější. Cena letenky do Norska je vždy o něco dražší než případná letenka opačným směrem. Při včasném nákupu začínají ceny letenky  od 1.200Kč , zpáteční směr lze pořídit již  od 900Kč  + zavazadlo cca 12EUR. 

 

FOTOGALERIE:
  spousta dalších fotografií z akcí minulých na rajce.net, přímí odkaz na alba ZDE. Více informací můžete získat při osobní schůzce, kterou můžeme společně zorganizovat. Neváhejte, volejte nebo pište !!!

Martin Štěpánek, soty@skivysocina.cz, +420 603 180 079. 


Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin