Ski Vysočina

Rakousko - Enžská cyklostezka 17.-19.8.2012

Rubrika Cyklistické výlety - deníky,   Vydáno 24. 08. 2012,   Přečteno 4359x

 KČT Kamenná – Enžská cyklostezka  17.-19.8.2012

17.8. pátek

Ve 03:30 hod. jsme v Kamenné naložili kola a potřebné věci na cestu do připravených mikrobusů. Na zájezd nás jelo celkem 16. Polovinu kol jsme převáželi v zavazadlovém prostoru mikrobusu VW Crafter a druhou polovinu jsme naložili na přívěsný vozík Fordu Tranzit. Odjížděli jsme ve 04:00 směr Jihlava - Č.Budějovice - Linz - Flachau. Cesta byla dlouhá 490km. V 10:00 už jsme měli složená kola na dálničním parkovišti nad městem Flachau, u kterého je i oficiální začátek cyklostezky ENNSRADWEG, blízko pramene řeky Enns u chaty Gasthofalm (1200m n.m.). Odtud už jsme sjížděli na kolech zpět do údolí podél řeky Enns přes známá lyžařská střediska Flachau, Radstadt, Reiteralm až do Schladmingu. Díky velmi příznivému počasí byla i dobrá viditelnost a příjemná cesta okolo Dachsteinu (2996m n.m.), nebo protějšího vrchu Planai (1895m n.m.). Po prohlídce města Schladming, které již žilo přípravami na mistrovství světa v lyžování 2013, jsme pokračovali dalších 16km do penzionu Bertrand nedaleko Grössmingu. Zde jsme se ubytovali a také spali. Celkově jsme první den najeli asi 67km.

18.8. sobota

Po snídani jsme v 08:40 hod. startovali do druhé etapy, která nás provedla přes město Liezen až do Admontu. Po krátkém občerstvení pokračovala polovina lidí na kole dále. Po výšlapu dvou kopců pro nás následovala odměna v podobě sjezdu soutěskou mezi horami v přírodním parku Gesäuse až do města Hieflau. V některých místech vede cyklostezka vedle tunelů i 100 metrů nad hladinou řeky, kterou zde hojně využívají i návštěvníci pro sjezd na raftech. Mikrobusem jsme se dopravili z Hieflau zpět do penzionu Bertrand, ve kterém jsme byli také velice spokojeni. Na kole jsme ujeli 102km.

19.8. neděle

Po snídani jsme v 08:40 hod., opět za pěkného počasí, nasedli do mikrobusů a jeli do Altenmarktu, odkud jsme vyrazili na tzv. královskou etapu. Byl to výšlap (někteří i tlačmo) na horu Mooshöhe (845 m.n.m.). Po zdolání 3,5km s převýšením asi 300 metrů a nabrání sil v místní hospůdce jsme pokračovali z kopce dolů po 27km dlouhé bývalé těžařské železnici skrze osvětlené i neosvětlené tunely, mosty a lávky okolo vodopádů až do obce Reichraming. Reichraminger Hintergebirgestrasse je bývala železnice, která sloužila ke svozu dřeva do údolí na místní pilu. Bývalé těleso železnice je zrušeno a upraveno pro pěší nebo cyklisty. Po občerstvení v Reichramingu nás čekalo několik kopců a sjezdů na cestě do Steyeru. Prvních 10km vede cyklostezka poměrně vysoko nad řekou s krásnými výhledy na okolí. Po příjezdu všech účastníků na náměstí do Steyeru (etapa 62km) následovalo naložení kol a odjezd zpět do ČR. Do Kamenné jsme dorazili unaveni, ale nadmíru spokojeni před 21.hodinou.

fotogalerie zde: 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin