Ski Vysočina

Rakousko -Dunajská cyklostezka 10.-13.7.2011

Rubrika Cyklistické výlety - deníky,   Vydáno 01. 08. 2011,   Přečteno 6072x

 KČT Kamenná – Dunajská cyklostezka  10.-13.7.2011

10.7. neděle

Před naším odjezdem se přes Vysočinu přehnala prudká bouře, takže bylo nutné nejdříve odstranit ze silnice vyvrácený strom a až potom jsme naložili kola a všechny věci. V mikrobusu nás jelo 8 cyklistů a řidič Martin. Dále jsme měli doprovodné vozidlo s Pavlem a Jitkou, kteří nám spolehlivě zajišťovali večeře i snídaně. V 5.45 hod. jsme vyjeli směr Šumava a přechod Strážný do německého Pasova. Před 10.hodinou jsme vyložili v Pasově kola a po prohlídce města jsme vyrazili po levém břehu Dunaje ještě po německém území. V Pasově byl zajímavý soutok řeky Inn a Dunaje, protože řeka Inn měla odlišnou barvu vody a trvalo několik kilometrů, než se barva vody ustálila. Po několika kilometrech jsme využili služeb převozníka a přejeli na druhý břeh, již na území Rakouska. V této části toku řeky jsou hory, několik elektráren a málo mostů. Je tedy nutno využívat placené převozníky. Cyklostezka totiž na některých místech pokračuje na druhém břehu. Zajímavá byla i Schlögenská smyčka, kde Dunaj 2x mění směr. Večer jsme se po 84km ubytovali v pěkném kempu u Feldkirchenu u přírodních jezer. Večer nás zastihla opět velká bouřka a vichřice, která zbourala i jeden náš stan. Obyvatelé tohoto plátěného přístřešku byli donuceni strávit noc v autě.

11.7. pondělí

Po snídani a částečném usušení věcí jsme pokračovali dalším úsekem, kde byly k vidění již menší kopce a více mostů. Při průjezdu Linze jsme navštívili infocentrum nedaleko náměstí. Cestou jsme vystoupali i k bývalému koncentračnímu táboru nad Mauthausenem. S přibývajícím počtem přítoků se šířka Dunaje zvětšuje. Překvapila nás starost místních o čistotu cyklostezky. Po odstranění větví z bouřky ji i zametali. Líbila se nám i ohleduplnost řidičů a značení cyklostezek. Krajina se změnila na úrodný kraj. Po 92km jsme se ubytovali v kempu v Greinu.

12.7. úterý

Po opět vydatné snídani, kterou představovaly dvě kopy vajec jsme přejeli most a pokračovali pro změnu po pravém břehu řeky až do 25km vzdáleného Ibbsu. Zde vedla cyklostezka převážně lesními úseky blízko u vody. V Ibbsu jsme přejeli na levý břeh. Využili jsme teplého počasí a koupali se i ve slepém rameni Dunaje. Úsek mezi Melkem a Kremsem patřil mezi nejhezčí. Na svazích hor jsou nad Dunajem hektary krásných vinic a meruňkových sadů. Cyklostezka vede skrz vinice a pěkná města a vesnice. Po 93km jsme dojeli do kempu v Kremsu.

13.7. středa

Z Kremsu, kde šířka řeky dosahuje už 420m, jsme vyjeli už před 8. hodinou a prvních 40km jsme jeli po levém břehu. Je zde rovina a hodně lužních lesů. Po pěkné cyklostezce jsme dojeli až do Tullnu . Po prohlídce moderního města a krátkém občerstvení jsme přejeli most a pokračovali po pravém břehu. Cestou je hodně pěkných hospůdek, k vidění jsou i zajímavé mosty a elektrárny se zdymadly. Po 91km jsme dorazili do Vídně. Cyklostezka nás dovedla až do samého centra města. Našli jsme parkoviště, kde jsme naložili naše kola a vyrazili zpět do ČR. Zastavili jsme ve Znojmě a před 18.hodinou spokojení účastníci zájezdu již vykládali kola v Nových Dvorech.

fotogalerie zde: 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin