Ski Vysočina

Innská cyklostezka

Rubrika Cyklistické výlety - aktuální nabídky,   Vydáno 01. 06. 2008,   Přečteno 9814x 

Innradweg (Innská cyklostezka)

-vzdálenost z Jihlavy na start: 800km

-vzdálenost do Jihlavy z cíle: 430km 

-denní dávky: 60-70km

-výškové převýšení: 1400m 

-celková distance: 450km

-ubytování: 8x kemping

-10-ti denní výlet (8 dní na kole)

-cena pro rok 2011: 5.500,-  (doprava, 8x ubytování, mapy)

-cena při plném využití kapacity (8 osob)

-v ceně není zahrnuta strava a pojištění

       VARIANTA 10 DNÍ        

 1. den <<  odjezd  >>

Ve 20:00 naložení bicyklů a všech zavazadel do připraveného mikrobusu v místě Vašeho bydliště nebo po dohodě. Rychlejší varianta je naložení na jednom místě s předstihem, poté už jen přisednou všichni účastníci na domluvených místech. Pro přepravu osob používáme klimatizovaný mikrobus VW Crafter 8+1. Pro zkrácení času je k dispozici TV-VIDEO-DVD pro sledování filmů či fotografií, možno i z Vašeho archivu. Předpokládaný odjezd ve 21:00 směr Č.Budějovice - Linz - Salzburg - Innsbruck - Svatý Mořic. Cesta je dlouhá 800km, doba strávená na cestě asi 10 hodin včetně přestávek. Stálá místa pro každého po celou cestu nejsou pevně stanovena. U delších cest jako je například tato, se v minulosti úspěšně osvědčilo pravidelné střídání cestujících, hlavně na dvousedadle vedle řidiče. 

2. den <<  příjezd - odpočinkový den (0-50km)  >>

Příjezd do olympijského střediska Svatý Mořic v sobotních dopoledních hodinách. Kempování u jezera Maloja ve stejnojmenné vesnici. Jelikož se jedná o variantu „kemping“, nezbude Vám po příjezdu nic jiného, než si připravit bydlení. Z domova již určitě budete mít stavbu stanu natrénovanou. V tomto kempu strávíte následující dvě noci. Volný den, odpočinek po dlouhé a namáhavé cestě. Možnost odpoledního výjezdu nebo výšlapu do některého z okolních vysokohorských sedel (Maloja, Julier, Bernina). V případě příznivého počasí možnost koupání v místním jezeru, které nemá v létě více jak 15ºC.

3. den <<  Maloja - Bernina  a zpět (60km)  >>

10:00 start etapy. Tento den bude v plánu výjezd do sedla Bernina, které se nachází ve výšce 2300m n.m. Výšlap není nikterak náročný. Odměnou Vám budou nádherné výhledy na stejnojmenný masiv, kde nejvyšší vrcholy atakují čtyřtisísovou hranici. Výjezdem lanovkou na Diavolezzu se tomuto ledovcovému království přiblížíte ještě více. Po příjezdu do kempu volná zábava.

4. den <<  Maloja - Svatý Mořic - Madulain (50km)  >>

10:00 start etapy. První etapa Vás nejprve povede okolo dvou jezer Maloja See a Silvaplana See. Okolo prvního jezera není jiná možnost, než ho objet po hlavní silnici, druhé jezero už budete objíždět z jižní strany, tedy s vyloučením automobilového provozu. U severního cípu tohoto jezera je možnost nastoupit na lanovku, která Vás vyveze skoro až na samý vrchol hory Piz Corvatsch, která se tyčí do výšky 3451m n.m. Lanová dráha končí o 150m níže. Za příznivého počasí výhledy na celou oblast švýcarského kantonu Engadin. Cena obousměrné jízdenky cca 40CHF. Po této vysokohorské anabázi na Vás ještě bude čekat projížďka a prohlídka olympijského Svatého Mořice, a v odpoledních hodinách přesun dále po proudu řeky Inn, do vesnice Madulain, kde podruhé rozvijete své stany v místním kempu. 

5. den <<  Madulain - Zernez - Scoul (60km)  >>

10:00 start etapy. Opět na Vás bude čekat přiměřená dávka kilometrů s výškovým převýšením lehce přes 500m. V této etapě na Vás vybafne i jedno velice nepříjemné stoupání, kdy budete muset ze stezky vedoucí vysoko nad kaňonem řeky sjet až k ní, přes most, a na druhé straně se nečekaně šplhat nahoru. Tento nepříjemný utahováček je u vesničky Lavin, ve ¾ cesty z dnešní dávky kilometrů. V této etapě budete mít i možnost prohlédnout si údajně nejkrásnější vesnici celého Švýcarska, Guardu. Trasa povede většinou v lesních úsecích po zpevněných i nezpevněných cestách, záverečný úsek je možno zdolat i po silnici. Necelých 5km od Scuolu, cílové stanici dnešního dne, se nachází zachovalý historický hrad Tarasp, který je možno též navštívit. Odpoledne kempování, volná zábava.

6. den <<  Scoul - Nauders - Pfunds - Landeck (60km)  >>

10:00 start etapy. Příjemná odpočinková trasa vedená z části i po silnici. Komu se 60km distance bude zdát málo, může si udělat malou odbočku do sedla Reschen Pass(1563m n.m.), kde ve stejné výšce leží i stejnojmenné jezero, které je především známé tím, že uprostřed uměle vytvořeného jezera ční nad hladinu horní část kostelní věže, která byla součástí dnes již zatopené vesnice Reschen. Kdo se tohoto trochu namáhavějšímu výšlapu (500 výškových metrů) nebude chtít zúčastnit, bude pokračovat dále podél toku řeky až do vesnice Pfunds, kde se případně obě skupiny setkají. Kousek odtud také leží v poslední době velmi opěvované lyžařské středisko Samnaun, které je taktéž známé bezcelní zónu. Do tohoto centra levných nákupů by jste se v případě Vašeho zájmu  přepravili pouze mikrobusem. V odpoledních hodinách příjezd do rakouského Landecku, kempování, volná zábava.

7. den <<   Landeck - Imst - Telfs - Zirl (60km)  >>

10:00 start etapy. Údolí řeky Inn se pomalu rozevírá, řeka se rozšiřuje a ráz údolí se pomalu proměňuje. Z horské říčky už je plnohodnotná řeka. Také typ cyklotras se výrazně mění. Stezka je vedena zcela mimo hlavní komunikace, mezi políčky místních sedláků. Vrcholky okolních hor už pomalu spadly pod hranici 3000m n.m. Čeká na Vás pohodová vyjížďka mezi Tyrolskými hory Mieminger Gebirge na jedné straně a Ötztálskými alpy na straně druhé. V odpoledních hodinách kempování ve vesnici Zirl, vzdálené co by kamenem dohodil od hlavního města tohoto regionu, Innsbrucku.

8. den <<   Zirl - Innsbruck - Schwaz - Kramsach (70km)  >>

10:00 start etapy. Nejprve si prohlédnete Innsbruck, hlavní město Tyrolska. Po projížďce městem můžete ještě navštívit olympijský areál Bergisel, ve kterém se nachází známé skokanské můstky. Poté bude následovat opět nenáročná trasa přes města Hall, Schwaz až k jezeru Reintaler See u vesnice Kramsach, které bude další Vaší zastávkou pro kempování. Kemp leží bezprostředně u jezera, za přiznivých klimatických podmínek možnost koupání. Trasa je opět vedena většinou po cyklostezkách určených pouze pro kolaře. Komu se dnešní dávka kilometrů bude zdát málo, může si ještě udělat malou odbočku do malebného údolí řeky Ziller.

9. den <<   Kramsach - Kufstein - Rosenheim - Erlensee  >>

10:00 start poslední etapy. V této etapě se rozloučíte s Alpami. Během této etapy už okolní vrcholky hor málokdy přeskočí přes hranici 2000metrů. Profil etapy opět mírný, rovinatý, stezka je opět vedena mimo hlavní komunikace. Po prohlídce Kufsteinu opustíte Rakousko a posledních 40km odšlapete na německém území. V odpoledních hodinách poslední kempování u jezera Erlensee, opět možnost koupání, volná zábava.

10. den <<   odjezd zpět do ČR  >> 

9:00 po zabalení a naložení věcí odjezd zpět do ČR po trase Salzburg - Linz - Č.Budějovice - Jihlava. Předpokládaný návrat okolo 14.hodiny.
Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin