Ski Vysočina

Chorvatsko - Makarska (2002)

Rubrika Poznávací výlety - deníky,   Vydáno 01. 10. 2002,   Přečteno 6978xpátek - sobota 9.8. - 10.8.

• 18.42 Psáno levou rukou Šotyhoooo. Řidič Dušánek diktuje písaři: „ odjezd na dovolenou , ale ještě musíme zajet do Kněžic, protože „Pan Řidič“ zapomněl BIG RÁDIO.“

• 19.00 Právě jsme v Kněžicích, řidič myslí na Barču. „A to písmo není z důvodu ožralosti, ale stavem komunikací v této Village.“

• 19.08 Dušánek právě protroubil Barču a nechává jí v očekávání.

• 19.15 Stonařov – Sagi a Šeny se připojili, vezou sebou nějakého stopaře, doufáme, že neveze nějaký drogy. (pozn.: ze stopaře se vyklubal Kuba Císař z Prahy, zkámošili jsme se, už jsme dokonce pařili u něho v Praze a on u nás na chatě na Čeřínku – viz video Čeřínek Rock party).

• 20.20 Hranice ČR – Rakousko, zatím všechno v pohodě. Šoty už má 3 piva a Karel si prozpěvuje.

• 22.05 Už konečně jsme v Rakousku. Dušan má na zádech parádní jebák. Karel básní o květech, Mára mlčí a Šoty právě debatoval se stopařem.

• 22.50 Bufet. OMV – Stockerau. Už je velká sranda a rozjíždí to „Mrázek“.

• 23.10 Vídeň. Mrázek je v plným proudu.

• 01.30 Rakousko – slovinský hranice. V rádiu Kabát a před náma fronta (asi na pivo) na 2 hodiny.

• 02.00 1.mýtné v Mariboru, nálada je veselá a Dušánek se bojí platit pětitisícovkou.

• 03.00 OMV Maribor – bufet. Všichni jsou až moc veselí, na to, že je brzo ráno.

• 04.25 Výpověď Vlčáka: „mám najeto 520km, jsem celkem v pohodě, právě máme pauzičku u Záhřebu, ještě nás čeká dalších 400km. Ještě 100km a půjdou si šláfnout. V rádiu frčí Elán. Šeny si právě půjčuje Wanastowi vjecy, aby si měl co poslouchat v Korzičce.“

• 05.30 Jsme za Karlovacem a prší. Kája lituje, že si nevzal deštník. A silnice se vleče a vleče.

• 05.50 Přestávka v řízení - jede Karel. Vlčák: „ujel jsem 590km, 11 hodin. Teď jedeme v neskutečný frontě, krokem. Zkusím spát, uvidíme.“

• 08.00 Vlčák: „Šláfl jsem si parádně, 2 hodiny.“ Ujeli jsme pouhých 70km. Neuvěřitelnej provoz, snad padesátikilometrová fronta aut. Obloha - sem tam mrak, vypadá to na AZUR.

• 10.30 Opět stojíme v neskutečně dlouhý frontě, asi 30km. My jsme tak v půlce. Stojíme už 1 hod. a vypadá to ještě na dlouho. Obloha - proměnlivo.

• 15.00 Dojezd na Jadranskou magistrálu. K A T A S T R O F A, mraky………aut.

• 20.08 No tak už sedíme s klukama na terásce a debatujeme. Prostě pohoda, prostě se tu aklimatizujeme. No Martin ne, ten je tu jako doma. Nic, za chvilku výšlap do města. Nějaký „rošambo“.

• 23.00 Návrat z města, dali jsme si parádní rybu. Zrovna začíná parádní bouřka, tak se vracíme nuceně domů. Dáváme si ještě jedno plechovkový a jdeme spát.

neděle 11.8.

• 10.00 Budíček. Všichni jsme neskutečně unavený.

• 11.30 Začínáme hrát karty, páč je zatím špatné počasí. Vlčák vyhrává a všichni jsou na něj nasraný.

• 14.40 Právě jsme dohráli další partičku, karta se „kurva“ obrátila, Dušánek dluží Karlovi prachy a povídá: „už nehraju, du spát.“ Místo něho nastupuje Sagííí. Sagi přichází na karty a nese si sebou čínskou polívku, kterou mu udělal pan domácí. SAGI DĚKUJE, protože on mu otevírá dveře do naší herny, kterou máme na terase s výhledem přímona hory.

• 20.00 Hrajem už 9 hodin kartičky, pomalu ju máme, ale chystáme se na večer. DNES TO PŘIJDE >> OPICA.

• 21.45 Po 11.hodinách karet vyrážíme do ráje!

pondělí 12.8.

• 09.00 Vstáváme si jak páni, dáme si parádní snídani, nečekaně chleba se salámem.

• 10.30 Výjezd na pláž. Pláž je narvaná, není místo. Vlčák & Šoty jedou na kole, ostatní jdou pěšky.

• 13.00 Začínají se dělat mraky, neskutečná přeháňka, lidi mizí z pláže. Počasí se uklidňuje, je sice oblačno, ale teplo. Vlčák & Šoty jdou na parádní SHOW, do plovoucích kol a za člunem asi 50km/h, PARÁDA, lítáme neuvěřitelně.

• 19.00 Jdeme zpátky na barák, povečeříme opět chleba se salámem a pak vyrážíme do centra. Nic z toho nebylo, JSME NESKUTEČNĚ UNAVENÝ.

úterý 13.8.

• 10.00 Vyrážíme na parádní místo na skály, skáčeme z 10. metrové výšky. Pálí to jak svině, AZUR. Koupeme se na Adama. Ležíme si jak páni.

• 17.00 V 5 hodin jdeme na barák, jsme zprahlí jak uhlíci, pálí nás prdele.

• 19.00 Zopakujeme karetní večer, pivo teče proudem, Jelzin (jablko) ubývá, a máme se fajn. Začínáme jí pomalu mít.

• 21.00 3.flaška se otevírá,………….a máme ji jak sviňa, dnes je výjezd na DISCO.

• 24.00 Vrátili jsme se na barák, jsme zbořený jak carští důstojníci. Skámošili jsme se ze sousedama z Maďarska, kalili jsme do 3. do rána. Pořád jsme křičeli maďarsky: „EŤ,KETE,HÁROM,EGEŠIGETRE“, což znamená: jedna, dvě, tři, na zdraví. Paní domu už byla docela naštvaná a pohrozila nám.

středa 14.8.

• 09.00 Vstáveme, neskutečně nám je BLBĚ, v hubě dříme 100 hoven a asi nám pukne hlava. Koupat se jdeme opět na skály, praží jako sviňa, celej den se válíme, už jsme jak uhlíci.

• 19.00 Vracíme se v 7.hodin, musíme se namazat, páč TO PÁLÍ. Dnes nepijeme, zítra ráno vstáváme a máme výjezd do hor na kole. Ještě se půjdeme najíst a jdeme brzo spát.

čtvrtek 15.8.

• 08.00 Vstáváme, jsme docela čilí.

• 09.00 Výjezd na horu Sveti Jure (1762m.n.m.). Jedeme na kole, jsou to smrtící kopce. Vyrazili jsme od moře, čili z nulové výšky. Všichni máme krizi, jede Vlčák, Šoty a Sagi. Sagi jede na špici a dělá si docela velký náskok před Vlčákem, pak jede Šoty. Nahoru jsme dojeli za 3 hodiny i s přestávkami. Bylo to 31km -  NEUVĚŘITELNÉ. Sagi dojíždí 1. má 15 minut náskok, pak Vlčák a za dalších 15 minut Šoty. Na vrcholu jsme neskutečně unavený, sotva se udržíme na nohou. Děláme pár foteček a záběrů a frčíme dolů. Šotymu se rozbíjí kolo, musí ho dát na auto a jede v autě. Vlčák a Sagi pokračujou. Zpátky to trvá necelou hodinku.

• 14.00 Dorážíme zároveň s autem, dáváme si oběd, páč máme neskutečný hlad a vyrážíme na pláž. Tam je mraky lidí, dnes se chystáme na BANÁN – uvidíme.

• 19.00 Banán byl parádní. V 19.00 jsme přišli na barák a byli jsme tak neskutečně unavený po vyjížďce na kolech, že jsme v 9 hodin vytuhli.

 

pátek 16.8.

Ráno klasika, snídaně v 11.00 a pak hurá na pláž. Váleli jsme se tam celej den, jak Páni, sluníčko pražilo. V 17:00 jdeme z pláže, páč Šeny & Sagi musí frčet domů. V 19.00 vyjíždí směr ČR. My si dáváme na terase pivečko a ve 22.00 výjezd na promenádu. Dáváme si parádní večeři, pomalu ju máme. Kluci Vlčáka přemlouvají, ať jde „na bejka“, už má docela upito, tak jde – PRDEL NESKUTEČNÁ. Ve 2 ráno se vracíme vláčným krokem a jdeme chrnět.

sobota 17.8.

Vstáváme až v poledne, páč jsme to včera přehnali. Všem nám asi pukne hlava. Ve 14.00 dorážíme na pláž, chvilka oddychu. Šoty a Vlčák se chystají na vodní skútr. Jezdí 15 minut, docela sranda, asi 60km/h. Když z toho slezli, neskutečně je boleli ruce, ale jinak to byla PRČA. Večer opět klasika, večeře a promenáda. Byli jsme opět unavení a jdeme o půlnoci spát.

neděle 18.8.

Ráno vstáváme v 11 hodin, jdeme na pláž. Ta je přecpaná lidma, my ležíme na dispečerským. Den ubývá, neskutečný vedro bez mráčků, nedá se ani hodinu vydržet na slunku. Na pláži karty o prachy, Kuba (ten stopař) furt dohazuje Kájovi nějaký bábovky – cizinky. Po večeři jdme na Disco. Kuba dotáhl nějaké bosňanky, Jasmínu & Lendu. Jsou namyšlené. Kuba jde s nima do OPERY, my jdeme do SKÁLY. Tam potkáváme holky z Jihlavy, jdeme na disco PLAŽA. Rozjíždíme to, tanec, pivko, atd… Ve 4 ráno dorážíme domů, jdeme spát.

pondělí 19.8.

Ráno se nám nechce moc vstávat, jako každý den. Šoty jede na nudipláž, ostatní jdou na normální. Okukujeme holky. Karel by rád nějakou cizinku. Kuba mu dohazuje rakušandu. Celej den se válíme jak PEPÍCI, čučíme po babách jak vejři, některé jsou neuvěřitelné. Po koupání a válení se jde Vlčák & Šoty na barák, domácí nám připravuje ryby, ale ty jsou. Malé sardele, k tomu rajčatovej salát a brambory s cibulí. Karel s Markem mezitím, co my si vyžíráme, zkouší balit na pláži rakušandu. Přišli v 9 hodin a mají všechno studený. Cpou se ale, jako by 14 dní nežrali. Ve 22.00 jdeme „k bejkovi“, měli jsme tam domluvené 2 jihlavanky, 2 bosňanky a rakušandu, ANI JEDNA NEPŘIŠLA !!! Koupili jsme 1 litr vína a popíjíme u pláže. Vlčák a Šoty jdou zpátky na barák, kluci ještě zůstávají na pláži. Vlčák si cestou ještě kupuje tričko za 70Kn – lázeňský. Ve 2 ráno usínáme - POSLEDNÍ NOC!

úterý - středa  20.-21.8.

Poslední den, vstáváme klasicky v 10.00. Vlčák a Šoty jdou na skály, páč musí dofotit podvodní foťák. Kája s Márou jdou na normální pláž. Na skalách opět parádně, přišel za náma i Kuba. Děláme nádherný fotky s Bráníkem pod vodou. Kuba jde skočit s tý nejvyšší skály, je to BOREC. Ve 14.00 se balíme a jdeme za klukama na pláž. Ti tam leží jako PEPÍCI, opět čumíme na baby. Procházíme pláž jak nadrženci a hledáme holky z Jihlavy. Nikoho jsme nenašli, plavali jsme i vodou těsně u břehu a nic. Pak jsme si dali ještě jídlo v nejlevnějším bufetu na pláži, točili tam Starobrno. Je 17.00, loučíme se s Kubou, slibujeme si vzájemnou návštěvu Prahy a Jihlavy - uvidíme. Na baráku se už balíme. Ještě po cestě si kupujeme na pláži suvenýry, mušle, atd. V supermarketu ještě pivo a víno. Pomalu se balíme, kola na střechu, hadry, atd. Rozlučka s hostitelama a výjezd domů, slzy v očích, je nám tak posmutně. Ještě se zastavujeme na pizze za poslední prachy. Pak už frčíme. Najednou potkáváme holky z Jihlavy, málem se nabouráme, páč jdou se STAREJMA. 20.00-opouštíme Makarskou, poslední pohled na moře a HURÁ domů, je v nás trochu nostalgie, ale nedá se nic dělat, za rok se tu zase sejdem. Šoty je drajvr, jede jako pán. Šoty to zná, plná čára, předjíždíme 20 aut naráz – docela nám lepí, ale alespoň to ubíhá. Nikomu se nechce spát, čučíme na Šotyho, jakej je parádní drajvr. Ve 2 ráno jsme v Záhřebu, to je Šotyho rekord, tak rychle to ještě nepřejel, za 6 hodin. Krátká přestávka, žereme a frčíme dál. Hranice Chorvatsko - Slovinsko ve 3 ráno. Maribor, zastávka, tankujeme, byli jsme úplně na suchu, tak tak nám to vyšlo. Malá svačinka a jede se dál. Ve 4 hodiny ráno jsme před Grazem, Šoty se střídá s Vlčákem. Všichni spí, Vlčák se trápí za volantem, chce se mu taky spát. V rádiu mu hrajou Reflexy. Asi 50km před Vídní už nemůže dál jet, je strašně unavený. Zastavuje na parkovišti, je 05:30. Všichni si musíme zdřímnout. Probouzíme se v 08:00, už jsme docela všichni fit. Karel jde řídit, začíná neskutečně pršet, není skoro vůbec vidět na cestu. Před Vídní kolona, jedeme krokem. V 09:30 vyjíždíme z Vídně směr Slovensko, SENEC !! V 10:30 jsme na hranicích v Bratislavě, přejíždíme přes most SNP, už řídí Vlčák, páč: „Jsem tady jel.“ Už neprší, začíná se to vybírat, v dálce je bez mráčku. V 11:30 jsme na Senci, vjíždíme do kempu, je zaplněn tak z poloviny stanama. Chceme se ubytovat v nějakém penziónu. Procházíme, leč všechny mají IZBY OBSADENÉ, iba v jednom – SLOVNAFT, mají jeden pokoj volný pro 4 osoby, stojí to 425Sk pro každého jeden den, platíme si na 2 dny. Když jsme přišli na pokoj, čučíme jak vesani, neskutečnej pokoj. 2 letiště, televize s kabelovkou, lednička, parádní koupelna, prostě SUPER. U penzionu tenisový kurt, ihned zamlouváme na hoďku. Ale ještě před tím si sedíme u Ťavy a popíjíme Bažantíka. Jsme jako Králové z Čech. Od 15:00 máme kurt, jen Vlčák & Šoty. Šoty se snaží, ale Vlčák na půl plynu mu dává 2x 6:3 v lehkém tempu. Pak dáváme sprchu, po sprše jdeme hned vedle do Metaxy na pivko a lehký jídlo - hranolky a tak. Ve 20:00 se vracíme na pokoj, páč začíná fotbal ČR - Slovensko. Po prvním poločase jdeme opět k Ťavě a tam to rozjíždíme. Prvně guláš a pak to začíná, rumy, borovička a mraky piv. Už jsme vysmátí a kecá nám to. Ve 23.00 vyrážíme na Disco Metaxa. Tancuje Vlčák a Šoty, docela dost lidí. Vlčák a Karlos si dávají panáky, Jägermeister + vodouch = 113 Sk. Vlčák pije asi 10. pivo a už je mrtvej, spí za stolem, ani neví která bije. Ve 3.00 ráno ho Šoty dotáhne na pokoj, za chvíli dojde i Kája s Márou. Pouštíme telku, zrovna běží nějaké soft porno, takže jsme přilepený na obrazovce, Vlčák se pomalu probírá. Než ale opět usne, tak se jde ještě vyblít… a je mu GUT, blije samej guláš. Ve 4.00 usínáme, jsme všichni na sračku, tak jsme ještě nebyli za celej tejden.

čtvrtok 22.8.

Budíme se asi v poledne, všem nám asi pukne hlava, v hubě milion sraček.Ve 13.00 se rozjíždíme do termálů Sládkovičovo - Vincov les. Jsou to lázeňský bazény, tři, jeden s teplotou 25°C, další 28°C a ten nejlepší 40°C. Tak jsme se naložili na 3 hoďky, hrajeme na babu - paráda. Všichni se nám smějou a radí, kde kdo je. V 16.30 odjíždíme zpátky, páč máme zamluvený kurt. Ve Sládkovičovu se zastavujeme v parádní restauraci na jídlo. Stojí nás každého asi 90Sk, to je jak zadarmo. V 18.00 to rozjíždí Šoty a Vlčák na kurtu, Hewitt proti Rafterovi, Šoty opět dostává na prdel, i když ho Vlčák teď trochu šetřil, pouze 7:6, 6:3. Po tenisu se hned přesouváme vedle do Metaxy, rozjíždíme karty o prachy, jedno pivko za druhým a k tomu klobásu… a je nám GUT. O půlnoci nás, všechny hosty, vyhazují, páč zavírají. Přesouváme se vedle na diskotéku a hrajeme dál. Končíme ve 2.00ráno, ještě to jdeme zkontrolovat na diskoplac, zjišťujeme, že to stojí za prd, takže se chystáme jít spát. Šoty má na kontě 13 piv, Karel 10 piv, Vlčák a Mára po 8. pivech. Na pokoji ještě čučíme jak vejři na TV, dávají na ORF

 „Hejlendr II“. Kecáme o blbostech a nakonec ve 3.30 usínáme.

piatok 23.8.

V 9.00 ráno se probouzíme, Vlčákovi a Šotymu je O.K., Kájovi je ouvej. Ještě se asi do jedenáctky válíme. Musíme balit, jde to rychle, nakonec ve 12.00 odevzdáváme klíče na recepci a chystáme se k domovu. Ještě však musíme do centra vyměnit peníze na benzín. Ve 12.30 opouštíme Senec, směr ČR. Jedeme přes Pezinok, drajvr je Vlčák. Blížíme se k hranicím a zjišťujeme, že přechod (starý) Kúty - Lanžhot je uzavřen, musíme na dálnici. Na přechodu se zdržujeme asi 20 minut. V Břeclavi opět sjíždíme na normální silnici. Cesta ubíhá, v Břeclavi jsme ve 14.00. Dál se blížíme k domovu. Projíždíme Mikulovem a kolem Novomlýnských nádrží, dál na Moravský Krumlov. Jedeme kolem elektrárny Dukovany, v Třebíči jsme v 15.30, v Jihlavě o hodinu později. Kluci se vybalují, jsme trochu posmutnělí, ale nedá se nic dělat, příští rok to zopakujem. Poté Vlčák vyráží sám domů, do Kněžic, přijíždí v 17.00 hodin, a tím pro nás končí letošní dovolená. Byla pěkná, dlouhá, zajímavá i poučná.

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin