Ski Vysočina

Cyklistické výlety - info

Rubrika Cyklistické výlety - info,   Vydáno 08. 04. 2008
Cykloturistika

je odnož turistiky provozovaná na kole. Je to ježdění na kole za účelem poznání, rekreace nebo vyhlídkové jízdy, to znamená prosté cestování na kole bez závodění. V posledních letech přispělo k velkému rozmachu cykloturistiky zbudování nových atraktivních cyklotras a to nejen na území České republiky. O to, přilákat do svého regionu právě tyto návštěvníky, se snaží čím dál více místních organizací zaměřených na turistický ruch. Tuto sportovně rekreační aktivitu je možno provozovat samostatně nebo s partou přátel v okolí svého bydliště, což znamená zakončit výlet většinou doma. Další variantou je využití některé z nespočtu nabídek cestovních agentur a kanceláří a za jejich podpory navštívit vybranou destinaci v organizované skupině a to hned na několik dní. Sedlat svého jednostopého miláčka můžete „nalehko“ nebo „ natěžko“. Natěžko znamená vozit  s sebou na nosičích veškerou potřebnou výbavou (stan, spacák, vařič, náhradní oblečení, atd). Jedete-li však nalehko, veškeré vybavení se veze v doprovodném vozidle.

Cyklovýlety, které tým SkiVysočina pro Vás připravuje a kterých se můžete zúčastnit i Vy, jsou zaměřeny právě na ježdění „nalehko“. Cílovými zeměmi našich výletů jsou hlavně Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Francie, Chorvatsko. Na Vaše přání naplánujeme výpravu i do méně známé lokality, jako je např. Litva, Lotyšsko, Holandsko, severské země, atd. Tyto výlety jsou připravovány pro uzavřené skupiny cyklistických nadšenců, nebo pro skupiny vytvořené z jednotlivců či párů, kteří projevili o daný cyklovýlet zájem. Uzavřená skupina je většinou parta lidí, kde se lidé mezi sebou navzájem znají, bývá to pracovní kolektiv či skupina přátel. V případě odřeknutí některého z přihlášených si za dotyčného najdou náhradníka sami. Naopak lidé ve skupině, vytvořené z jednotlivců nebo párů se mezi sebou navzájem neznají, případné přátelství navazují mezi sebou při večerních posezeních v kempech. Tím je i řečeno, jaké ubytování je převážně zvoleno. Jsou ale i místa (např. Chorvatsko), kde je ubytování plánováno v apartmánech.

máte-li chuť vydat se na některý z výletů, ať už jako jednotlivec, menší skupinka nebo ucelená skupina, napište na email soty@skivysocina.cz krátký mail nebo zavolejte na +420 603 180 079, velice rád se Vám budu věnovat a informovat Vás o aktuálních možnostech.

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin