Ski Vysočina

Články - zajímavosti

V rakouských Alpách leží rekordních šest metrů sněhu. Pozor na laviny!

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 11. 01. 2012
V Rakousku leží na mnoha místech nejvíc sněhu za posledních 30 let. Ze dvou vrcholů lanovek v tyrolském Arlbergu hlásí už téměř šest metrů silnou sněhovou pokrývku.   celý článek

Deset výborných alpských středisek, která Češi míjejí

Méně lidí na sjezdovkách, slušné sněhové podmínky a příjemné lyžování, které občas vyjde i levněji než v obřích, profláklých "skitovárnách". To nabízí řada menších, méně známých středisek, která se zatím na mapu českých lyžařů nedostala.   celý článek

V rakouském Tyrolsku odstartují první zimní olympijské hry mládeže

Vrcholí přípravy na první zimní olympijské hry mládeže, které se budou konat od 13. do 22. ledna 2012 v rakouském Tyrolsku – v Innsbrucku a v Seefeldu. Tento týden je již věnován jen ladění posledních drobností.   celý článek

Bauer na sjezdovce letos nezářil a skončil šestý. Tour vyhrál Cologna

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 08. 01. 2012
Lukáš Bauer ve stoupání do sjezdovky Alpe Cermis nezářil jako v předchozích letech, jel však stále výborně a z Tour de Ski si odváží šesté místo. Skvěle se předvedl druhý český běžec na lyžích Martin Jakš, který poskočil v závěrečné etapě na devátou příčku. Prestižní seriál potřetí vyhrál Švýcar Cologna.   celý článek

Andrea se zklidnila. V Alpách ale hrozí pád lavin

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 07. 01. 2012
Počasí v západní a střední Evropě se po několika bouřlivých dnech umoudřilo. Orkán Andrea utichl, problémy tak způsobuje už jen sníh, který s sebou přinesl. V Alpách i na českých horách hrozí pád lavin.   celý článek

Bauer v Itálii úspěšně sprintoval, v pořadí Tour de Ski stoupá vzhůru

Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil v závodě na 20 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem ve Val di Fiemme dvanáctý, ale díky bonifikačním vteřinám poskočil v celkovém pořadí Tour de Ski na 5. místo. Trochu nečekaně vyhrál Nor Rönning.   celý článek

Turné podle Koudelky? Nejhezčí skok v Ga-Pa, nejhorší kamarádův pád

Splněno. Dokonce nad plán. Roman Koudelka může být po letošní Turné čtyř můstků spokojený. V posledním, jednokolovém závodě v Bischofshofenu skončil dvaadvacetiletý český skokan na lyžích šestý. Ještě o jednu příčku výš, na páté pozici, figuruje jeho jméno v celkovém pořadí 60. ročníku prestižního seriálu.   celý článek

Sportovec okresu Jihlava 2011

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 05. 01. 2012

Koudelka byl v Innsbrucku pátý, třetí závod Turné vyhrál Kofler

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 04. 01. 2012
Ve třetím závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku obsadil Roman Koudelka páté místo a postaral se o nejlepší český výsledek v tomto ročníku miniseriálu. Vítězem se dnes stal vedoucí muž Světového poháru Rakušan Andreas Kofler před dalším domácím reprezentantem Gregorem Schlierenzauerem, jenž ovládl úvodní dva díly Turné. Další český skokan Lukáš Hlava byl desátý a Jakub Janda čtrnáctý.   celý článek

Až 83 procent Čechů lyžuje pod vlivem alkoholu, ukázal průzkum

Češi vyrážejí na lyže sice pojištěni, ale 83 procent jich někdy jezdí pod vlivem alkoholu. To jsou výsledky průzkumu Direct Pojišťovny. Svařák nebo grog ale k lyžování patří, shoduje se většina lyžařů. Jen je třeba k pití přistupovat zodpovědně a vědět, jak se vyvarovat nepříjemných následků, míní znalci.   celý článek

V Novém Městě vrcholí přípravy na biatlon, problém bude s parkováním

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 03. 01. 2012
Plakáty a billboardy oznamují, že už za pár dní se stočí k Novému Městu na Moravě pozornost většiny milovníků zimních sportů u nás i ve světě. Na Světový pohár v biatlonu se proto chystá místní radnice, obyvatelé i podnikatelé.   celý článek

Bauer skončil v Toblachu čtvrtý. V Tour de Ski se posunul na šestou příčku

Lukáš Bauer opět na Tour de Ski pohrozil soupeřům. V nově zařazeném závodě na 5 km klasickou technikou v Toblachu skončil čtvrtý a v průběžném pořadí prestižního seriálu se posunul na šestou příčku. V Toblachu slavil vítězství Rus Alexander Legkov před Norem Rönningem a Švýcarem Colognou.   celý článek

Vyhrajte luxusní jarní pobyt na Hochkaru!

Jeden z nejoblíbenějších lyžařských areálů Dolního Rakouska nabízí jistotu sněhu od začátku prosince do konce dubna, a to na dokonale upravených sjezdovkách i ve volném terénu. Vyhrát můžete luxusní jarní pobyt nebo 10 jednodenních skipasů!   celý článek

Cesta do Alp jinak. Místo dálniční štvanice 5 tipů na krásné zastávky

Výstavní historické město, které je na prestižním seznamu UNESCO. Příjemné lázně, akvapark či solný důl. Nebo kostel, který je skvostem barokní architektury střední Evropy. To jsou jen některé z našich tipů, jak si zpestřit cestu na lyže.  celý článek

Tratě, kterými se můžete blýsknout. 10 NEJ černých sjezdovek

Rubrika Články - zajímavosti,   Vydáno 02. 01. 2012
I lyžaři někdy rádi přehánějí. Černé sjezdovky se svým až "svislým" sklonem jim k tomu dávají vynikající příležitost. Chcete-li se taky pochlubit, sjeďte některou z následujících deseti legendárních i méně známých tratí.  celý článek

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin